Mundurowcy polatali w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny

MUNDUROWCY Z WIZYTĄ W 31 BAZIE LOTNICTWA TAKTYCZNEGO

W dniu 04 kwietnia 2018 r. w ramach zajęć specjalistycznych mundurowcy z „Wazówny” odwiedzili jednostkę wojskową w Poznaniu – Krzesinach, gdzie stacjonuje 31 Baza Lotnictwa Taktycznego (31BLT), która posiada w swoim wyposażeniu sławne samoloty F – 16.

Wczesnym rankiem, bo o godz. 6.15 wyjechaliśmy w kierunku Poznania, aby o godzinie 10-tej zameldować się pod bramą 31BLT, gdzie czekał na nas chor. Mariusz Zdrojewski, który służy w tej jednostce. Dzięki jego zaangażowaniu i gościnności mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych i interesujących miejsc w jednostce, gdzie zwykły cywil nie ma możliwości zobaczenia tego, co my oglądaliśmy.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia do symulatorni, gdzie znajdowały się symulatory katapulty i lotu samolotem. Po wrażeniach z lotem i katapultowaniem udaliśmy się do pomieszczeń gdzie przebierają się piloci przed lotem oraz odbywają briefing. Stamtąd udaliśmy się do hangarów i tam mogliśmy podziwiać z bliska samoloty F – 16. Jeszcze przed obiadem udało się również obejrzeć nowoczesny obiekt sportowy, gdzie znajduje się pełnowymiarowe boisko z bieżnią oraz basen dla pracowników bazy. Po obiedzie czekała kolejna atrakcja w postaci wizyty w sekcji EOD, gdzie udostępniono nam kilka specjalistycznych robotów oraz ubiór sapera, w który ubierają się specjaliści w przypadku rozbrajania materiałów wybuchowych. Nie lada to wyzwanie i praca w takim stroju, który waży ……. 59 kg.

Wisienką na torcie było obserwowanie kołowania i startów samolotów F – 16.

Zadowoleni i zmęczeni całodzienną wizytą tuż przed godziną 17-tą udaliśmy się w drogę powrotną do MSD.

Serdecznie chciałbym podziękować Mariuszowi Zdrojewskiemu za przygotowanie miejsc do zwiedzania i pokazanie interesujących obiektów w jednostce.

Z żołnierskim pozdrowieniem

kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI

 


Dodaj komentarz