I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH O MIECZ KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO – ZŁOTOPOLE 2018

Mundurowcy z „Wazówny” na I Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych.

Nasi mundurowcy z Zespołu Szkół im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu po 2 dniach zmagań, bardzo dobrze wypadli w I Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych o miecz Króla Kazimierza Wielkiego – ZŁOTOPOLE 2018. Turniej odbywał się pod patronatem Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. Społecznych Inicjatyw Proobronnych oraz Kuratora województwa Kujawsko – Pomorskiego.

W turnieju finałowym ostatecznie brały udział 22 trzyosobowe zespoły, w tym trzy drużyny z „Wazówny”.

Dwudniowy turniej rozpoczął się 12 kwietnia odprawą zespołów i zapoznaniem z obowiązującymi regulaminami. Uczestnicy zostali zakwaterowani w obiekcie PUK Arena Lipno i niemal natychmiast przystąpili do rywalizacji między zespołowej. Pierwszą konkurencją był „MNO, czyli marsz na orientację”. Marsz przebiegał w terenie leśnym, a cała trasa wynosiła około 10 km. Na tym odcinku drużyny musiały zlokalizować 5 punktów kontrolnych. Kolejnymi konkurencjami w tym dniu były: „Inteligent w mundurze”, czyli test wiedzy oraz „Firestorm”, czyli rozwinięcie gaśnicze polegające na pokonaniu toru ułożonego przez strażaków. Po tych konkurencjach był czas na zwiedzenie wystawy broni, którą zabezpieczał Lipnowski Klub Strzelecki VIS oraz wystawę sprzętu jaki posiada w  swojej ofercie Firma Armored.

W godzinach nocnych kolejna konkurencja i rywalizacja w „Armagedonie”. Był to tor przeszkód stworzony na bazie toru motocrossowego. Sam tor był nie lada wyzwaniem dla drużyn. Siła, zręczność, wytrzymałość oraz współpraca była podstawą, aby ten tor zaliczyć (zdjęcia to potwierdzą).

Zmagania z torem zakończyły się około godziny 1.30.

Noc była krótka, bo już o godz. 5.10 rozległ się alarm i już o 5.30 wszyscy byliśmy w gotowości do kolejnej konkurencji. Tajemniczo brzmiąca nazwa „Wzgórze rozdartych serc” wyjaśniła się po dotarciu na miejsce prowadzonej konkurencji i oznaczała wbieganie po piaszczystym wzgórzu, gdzie po każdym zdobyciu szczytu odpadała jedna z drużyn. Po kilku wbiegnięciach widać było grymasy na twarzach zawodników. Wielki podziw dla najwytrwalszych, bo konkurencja trwała 1,5 godziny, więc kondycję trzeba było mieć nieziemską. Ku naszej radości finałową trójkę stworzyły wszystkie nasze drużyny.

Po tej konkurencji czekało na nas śniadanie, a już od 8.30 ruszyliśmy w kierunku strzelnicy, gdzie przystąpiliśmy do dwóch ostatnich konkurencji:

„Snajper”

„112”

Nazwy konkurencji nie wzbudzały podejrzenia czego możemy się spodziewać. Pierwsza z nich to strzelanie z broni długiej (kbkAKM) oraz pistoletów, czyli broni krótkiej. Ostatnią konkurencją było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na tym zakończyliśmy zmagania i zostało nam już tylko oczekiwanie na ogłoszenie wyników rywalizacji. Z niecierpliwością czekaliśmy na ten moment, bo czuliśmy, że poszczególne konkurencje wyszły nam dobrze i byliśmy zadowoleni.

Krótko po godzinie 14-tej rozpoczęła się uroczystość. Najpierw powitano gości, a następnie przystąpiono do wręczania nagród dla drużyn, które zwyciężały w poszczególnych konkurencjach. I tu mamy się czym pochwalić, gdyż w dwóch konkurencjach najlepszymi okazali się Nasi reprezentanci.

Wygrali w konkurencji „SNAJPER” oraz „INTELIGENT w MUNDURZE”. Zwycięska drużyna występowała w składzie:

 

Julia SKONIECZNA, Michał POMIANKIEWICZ i Oliwer CIESZYŃSKI

 

W klasyfikacji generalnej zajęliśmy 5, 6 i 10 miejsce, co napawa nas optymizmem na kolejne turnieje.

5 miejsce zajęła drużyna w składzie:

Weronika BEYGER, Patryk TRZPIOT i Szymon JAGIELSKI

6 miejsce zajęła drużyna w składzie:

Julia SKONIECZNA, Michał POMIANKIEWICZ i Oliwer CIESZYŃSKI

10 miejsce zajęła drużyna w składzie:

Marta GROSZEWSKA, Beniamin GRALAK i Karol WITULSKI

Gratulujemy!

Z żołnierskim pozdrowieniem

kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI

Zespół Szkół im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu

Dodaj komentarz