Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej

Mundurowcy z „Wazówny” na VII Wojewódzkiej Olimpiadzie Obrony Cywilnej.

 

W dniach 19-20.06.2018 r. mundurowcy z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu jako reprezentacja powiatu golubsko-dobrzyńskiego uczestniczyła w VII Wojewódzkiej Olimpiadzie Obrony Cywilnej, która w tym roku odbyła się w Rytychbłotach koło Zbiczna.

Po zakwaterowaniu nastąpiło uroczyste rozpoczęcie olimpiady. W pierwszym dniu uczestnicy zmagali się z marszem na orientację zwanym „Marszem Obrony Cywilnej”, gdzie musieli wykonać 6 zadań na punktach zadaniowych oraz znaleźć i odznaczyć 6 punktów kontrolnych. Zadania praktyczne polegały na udzielaniu pierwszej pomocy, ubieraniu ISOPS (odzieży ochronnej) oraz znajomości topografii.

Drugi dzień to dwa etapy, gdzie każdy z uczestników musiał wykazać się wiedzą teoretyczną rozwiązując test składający się z 45 pytań oraz odbyć strzelanie z broni sportowej długiej.

Po konkurencjach nastąpił czas wyczekiwania na ogłoszenie wyników, bo każdy wiedział, że różnice będą minimalne i decydować może każdy zdobyty punkt. Tak też się stało.

Ogłoszono wyniki i faktycznie różnice punktowe były minimalne. Zwycięska drużyna zdobyła 204 pkt, druga 202 a trzecia 191 pkt. Nasza drużyna zakończyła zmagania na 6 miejscu, a do podium stracili zaledwie 15 pkt., co na debiut w tej olimpiadzie należy uznać za sukces.

Zebrane doświadczenia dają nam nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej.

„Wazównę” a jednocześnie powiat golubsko-dobrzyński reprezentowali zwycięzcy powiatowych eliminacji, czyli:

– Julia SKONIECZNA

– Oliwer CIESZYŃSKI

 

 

Z żołnierskim pozdrowieniem

kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI

Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu

 

Dodaj komentarz