BIWAK INTEGRACYJNY klas mundurowych

Biwak integracyjny klas mundurowych to przedsięwzięcie, które wpisuje się w harmonogram stałych przedsięwzięć realizowanych przez mundurowców z „Wazówny”. W tym roku odbył się w dniach 18/19 październik 2018 roku. Żyjąc wspomnieniami z ostatniego pobytu jechaliśmy pełni zapału po kolejną dawkę emocji i spędzenie cudownych chwil w ośrodku wypoczynkowym “Półwysep Wądzyń”.

Wszystko zaczęło się od zbiórki przy PSP Golub-Dobrzyń, skąd ruszyliśmy w kierunku Wądzynia, czyli naszego MCzP.

Nie tylko miejsce pobytu okazało się strzałem w dziesiątkę, ale pogoda również nam sprzyjała, co pozwoliło w pełni wykorzystać każdą godzinę na biwaku.

Zaraz po rozlokowaniu się w domkach przystąpiliśmy do pierwszego bloku zajęć. Była to musztra pojedynczego kadeta. Uczyliśmy się postawy zasadniczej i zwrotów. Zanim jednak to nastąpiło odczytano decyzję i wręczono awanse dla kadetów klasy drugiej.

Po obiedzie wyjechaliśmy do Jabłonowa Pom. na halę sportową Zespołu Szkół. Każdy mógł sprawdzić swoje siły na teście policjanta, który odpowiadał testowi sprawności fizycznej, wymaganym przy rekrutacji do policji.

Nie zabrakło również ogniska i integracji w całym tego słowa znaczeniu. Od ciepła paleniska wyrwał nas jednak alarm, który poprzedzał wyjście na nocny taktyczny tor przeszkód. Po nim nastąpił atak terrorystyczny w którym wzięto za zakładnika wychowawcę klasy 1LD. Był to oczywiście kolejny etap szkolenia, który przygotowała starsza część mundurówki, czyli uczniowie 2LD

Choć podołaliśmy nie byle jakim zadaniom, nie garnęliśmy się do łóżek. Cześć kadetów pełniła wartę przez całą noc, a Ci co skorzystali z dobroci łóżka niespodziewani się, że o 6.30 rozlegnie się głos: POBUDKA, POBUDKA WSTAĆ. Przygotowanie do porannego rozruchu fizycznego………. To była masakra, a może tylko sen? Niestety, była to realna pobudka i początek kolejnego dnia na biwaku. Po około 30 minutach każdy był rozbudzony i gotowy do dalszego działania.

Po śniadaniu zmagaliśmy się z zadaniem pod kryptonimem NORMANDIA. Podzieleni kadeci na dwa plutony realizowali zadania z zielonej taktyki, wykorzystując w jednym z etapów działań sprzęt paintballowy. Było to ostatnie zadanie a po nim tylko obiad i opuszczanie MCzP.

Do domów wróciliśmy wykończeni równie mocno, co szczęśliwi, ciesząc się z zaszczytu noszenia na sobie munduru.

  1. Przemieszczenie, awanse i musztra

 

 

2. Test sprawnościowy do policji

 

 

3. Ognisko i nocny tor przeszkód

 

 

4. NORMANDIA – paintball

Dodaj komentarz