ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE Z OPERATOREM GROM

W dniu 23.10 2018 r. gościliśmy w Naszej szkole byłego żołnierza GROM, założyciela firmy PROJEKT RANGER, specjalistę z dużą wiedzą merytoryczną i praktyką z zakresu bezpieczeństwa i ochrony.

W trakcie zajęć specjalistycznych mieliśmy możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami survivalu, począwszy od prawidłowego spakowania plecaka oraz odpowiedniego ubrania się na tzw. “cebulkę”. W trakcie zajęć zostaliśmy zapoznani z wieloma ciekawostkami w tym zakresie. Niby wszystko takie proste, a jednak ważne jest przestrzeganie kilku może i kilkunastu zasad, aby “życie było prostsze” 🙂

W drugiej części zajęć zapoznaliśmy się z podstawowymi terminami taktyki zielonej. Według starej zasady wojskowej odbyliśmy trening na sucho, czyli  “spieszanie”, ponieważ pogoda nas nie rozpieszczała ćwiczyliśmy podstawowy szyk marszowy bez jak i w kontakcie z przeciwnikiem na sali gimnastycznej.

Zajęcia były pilotażowym spotkaniem, które po ustaleniu szczegółów będą odbywały się cyklicznie w Naszej szkole.

Dodaj komentarz