II Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych o miecz Króla Kazimierza Wielkiego – PUK Arena Lipno 2019

Mundurowcy z „Wazówny” na II Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych.

Nasi mundurowcy z Zespołu Szkół im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu po 2 dniach zmagań, bardzo dobrze wypadli w II Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych o miecz Króla Kazimierza Wielkiego – PUK Arena Lipno 2019. Turniej odbywał się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej oraz Kuratora województwa Kujawsko – Pomorskiego.

W turnieju finałowym wystartować miało 28 drużyn, jednak ostatecznie dotarło 19 trzyosobowych zespołów, w tym trzy drużyny z „Wazówny”.

Dwudniowy turniej rozpoczął się 16 kwietnia odprawą zespołów i zapoznaniem z obowiązującymi regulaminami. Uczestnicy zostali zakwaterowani w obiekcie PUK Arena Lipno i niemal natychmiast przystąpili do rywalizacji między zespołowej. Po oficjalnej zbiórce i rozpoczęciu turnieju przystąpiliśmy do rywalizacji. Pierwszą konkurencją był „MNO, czyli marsz na orientację”. Marsz przebiegał w terenie leśnym, a cała trasa wynosiła około 10 km. Na tym odcinku drużyny musiały zlokalizować 5 punktów kontrolnych. Kolejnymi konkurencjami w tym dniu były: „Inteligent w mundurze”, czyli test wiedzy oraz „Firestorm”, czyli rozwinięcie gaśnicze polegające na pokonaniu toru ułożonego przez strażaków. Po tych konkurencjach była chwila przerwy na regenerację oraz czas na kolację.

Po kolacji czas na kolejną konkurencję „Sztafeta komandosa”. Był to tor przeszkód, gdzie każdy zawodnik miał inny odcinek do pokonania oraz inne zadanie specjalne. Na koniec swojego odcinka toru uczestnik musiał zmierzyć się ze strzelaniem z broni pneumatycznej długiej lub krótkiej, albo też rzucić granatem na celność. Było to nie lada wyzwanie trafić w tarczę biathlonową na zmęczeniu. Świetne nowe wyzwanie, które w tym roku pojawiło się na turnieju.

W godzinach nocnych kolejna konkurencja i rywalizacja w „Armagedonie”. Był to tor przeszkód stworzony na bazie toru motocrossowego. Sam tor był nie lada wyzwaniem dla drużyn. Siła, zręczność, wytrzymałość oraz współpraca była podstawą, aby ten tor zaliczyć (zdjęcia to potwierdzą).

Zmagania z torem zakończyły się około godziny 1.30.

Noc była krótka, bo już o godz. 5.15 rozległ się alarm i już o 5.30 wszyscy byliśmy w gotowości do kolejnej konkurencji. Tajemniczo brzmiąca nazwa „Wzgórze rozdartych serc” nie była już w tym roku zaskoczeniem i potwierdziła się po dotarciu na miejsce prowadzonej konkurencji. To samo wbieganie po piaszczystym wzgórzu, gdzie po każdym zdobyciu szczytu odpadała jedna z drużyn. Po kilku wbiegnięciach widać było grymasy na twarzach zawodników. Wielki podziw dla najwytrwalszych, bo konkurencja trwała 1,5 godziny, więc kondycję trzeba było mieć nieziemską. Ku naszej radości finałową trójkę tworzyła jedna z naszych drużyn.

Po tej konkurencji czekało na nas śniadanie, a już od 8.15 ruszyliśmy w kierunku strzelnicy, gdzie przystąpiliśmy do trzech ostatnich konkurencji:

„Snajper”

„112”

oraz nowa konkurencja „Saper”

Nazwy konkurencji nie wzbudzały podejrzenia czego możemy się spodziewać. Pierwsza z nich to strzelanie z broni długiej (kbkAKM) oraz pistoletów, czyli broni krótkiej. 112 to udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Nową konkurencją pod nazwą „Saper” krył się rzut granatem ćwiczebnym na celność.

Na tym zakończyliśmy zmagania i zostało nam już tylko oczekiwanie na ogłoszenie wyników rywalizacji. Z niecierpliwością czekaliśmy na ten moment, bo czuliśmy, że poszczególne konkurencje wyszły nam dobrze i byliśmy zadowoleni.

Krótko po godzinie 14-tej rozpoczęła się uroczystość. Najpierw powitano gości, a następnie przystąpiono do wręczania nagród dla drużyn, które zwyciężały w poszczególnych konkurencjach.

I tu mamy się czym pochwalić, gdyż w dwóch konkurencjach najlepszymi okazali się Nasi reprezentanci.

Wygrali w konkurencji „FIRESTORM” czyli rozwinięcie gaśnicze oraz „SZTAFETA KOMANDOSA”.

FIRESTORM wygrała drużyna „Wazówny” w składzie:

Bartłomiej PRZECZEWSKI, Kacper KRZPIOT i Wiktoria KLONOWSKA

SZTAFETA KOMANDOSA wygrała drużyna „Wazówny” w składzie:

Weronika BEYGER, Karol WITULSKI i Beniamin GRALAK

Po wręczeniu nagród zwycięzcom poszczególnych konkurencji nastąpiła dekoracja najlepszej trójki w klasyfikacji generalnej turnieju. I tu ponownie radość, gdyż mundurowcy z „Wazówny” w tym roku stanęli pierwszy raz na podium Ogólnopolskiego Turnieju.

III drużyną, CZYLI drugim wicemistrzem II OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH została drużyna „Wazówny” w składzie:

Julia SKONIECZNA, Michał POMIANKIEWICZ i Konrad MUCHEWICZ

W klasyfikacji generalnej zajęliśmy 3, 4 i  6 miejsce, co napawa nas optymizmem na kolejne turnieje i pokazała, że idziemy w dobrym kierunku a zasada im więcej potu na treningu, tym mniej krwi na polu walki sprawdziła się w 100%.

4 miejsce zajęła drużyna w składzie: Bartłomiej PRZECZEWSKI, Kacper KRZPIOT i Wiktoria KLONOWSKA

6 miejsce zajęła drużyna w składzie: Weronika BEYGER, Karol WITULSKI i Beniamin GRALAK

Gratulujemy!

Z żołnierskim pozdrowieniem kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu

Dodaj komentarz