II MIEJSCE NA WOJEWÓDZKICH ZAWODACH SPORTOWO-OBRONNYCH

Eliminacje wojewódzkie do Centralnego zlotu klas mundurowych

W dniu 28 maja 2019r. 9-osobowa reprezentacja kadetów z „Wazówny” już przed 6-tą rano ruszyła w kierunku Bydgoszczy, aby wziąć udział w zawodach sportowo – obronnych organizowanych przez WSzW w Bydgoszczy.

Po przybyciu na strzelnicę garnizonową nastąpiło losowanie numerów startowych, a następnie uroczysta zbiórka i rozpoczęcie zmagań.

Oprócz konkurencji jakie mieliśmy do zaliczenia zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania wszelkich formacji mundurowych, które miały rozstawione swoje stoiska na obiekcie. Do tego zwiedziliśmy Muzeum Wojsk Lądowych oraz odbyliśmy „strzelanie” z paintballa.

Pierwszą konkurencją jaką zaliczyliśmy był marszobieg z elementami zadań bojowych. Czas jaki wykręciliśmy był bardzo dobry i to zmotywowało nas do dalszej rywalizacji. Jak się później okazało wygraliśmy tą konkurencję.

Następną konkurencja był rzut granatem, a na koniec odbyliśmy strzelanie z kbksu. Oczywiście nie mogło zabraknąć wojskowej grochówki. Po całym dniu zmagań nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników.

Nasza reprezentacja mundurowców z „Wazówny” osiągnęła sukces i zajęła ostatecznie II miejsce w całych zawodach.

Różnice były niewielkie wśród drużyn plasujących się na podium. W zawodach wzięło ostatecznie 12 drużyn z 15 zgłoszonych do zawodów.

Gratulacje!!!

Dodaj komentarz