WOOC 2019

Mundurowcy z „Wazówny” na VIII Wojewódzkiej Olimpiadzie Obrony Cywilnej.

 

W dniach 04-05.06.2019 r. mundurowcy z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu jako reprezentacja powiatu golubsko-dobrzyńskiego uczestniczyła w VIII Wojewódzkiej Olimpiadzie Obrony Cywilnej, która w tym roku odbyła się w Grudziądzu nad jeziorem Rudnik.

Po zakwaterowaniu nastąpiło uroczyste rozpoczęcie olimpiady. W pierwszym dniu uczestnicy zmagali się z marszem na orientację zwanym „Marszem Obrony Cywilnej”, gdzie musieli wykonać 6 zadań na punktach zadaniowych oraz znaleźć i odznaczyć 6 punktów kontrolnych. Zadania praktyczne polegały na udzielaniu pierwszej pomocy, ubieraniu ISOPS (odzieży ochronnej) oraz znajomości topografii.

Drugi dzień to dwa etapy, gdzie każdy z uczestników musiał wykazać się wiedzą teoretyczną rozwiązując test składający się z 45 pytań oraz odbyć strzelanie z broni sportowej długiej.

Po konkurencjach nastąpił czas wyczekiwania na ogłoszenie wyników.

Przy ogłaszaniu wyników sędzia główny przekazał, że poziom był bardzo wysoki, a różnice między drużynami minimalne.

Wyczytano pierwsze, drugie, trzecie i czwarte a tu Nas nie ma i wtedy usłyszeliśmy PIĄTE miejsce zajęła drużyna powiatu golubsko-dobrzyński reprezentowana przez

– Julia SKONIECZNA

– Konrad MUCHEWICZ

Zebrane doświadczenia dają nam nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej. Było 6, teraz 5 miejsce, więc za rok mamy ustalony jeden cel………..

Z żołnierskim pozdrowieniem

kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI

Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu

Dodaj komentarz