DZIEŃ MUNDUROWCA

Ślubowanie klas pierwszych połączona z nocą w szkole

To już trzeci raz obchodziliśmy święto jakim jest „Dzień Mundurowca”.

W trakcie tego święta uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, zobowiązując się tym samym do dumnego reprezentowania szkoły i szanowania munduru, który tak często noszą na sobie. Prócz tego otrzymali kolejny stopień – młodszy kadet, który uprawnia ich do nazywania siebie tytułem kadet. Uroczystość przeprowadzona została zgodnie z ceremoniałem wojskowym i już tradycją stało się, że odbyła się w strażnicy Powiatowej Straży Pożarnej.

Oprócz ceremonii ślubowania w trakcie apelu kadeci zaprezentowali swoje umiejętności krótkimi pokazami, był m.in. pokaz z bronią krótką prezentowany przez dziewczyny oraz bronią długą prowadzony przez chłopców z klasy pierwszej. Prócz tego pokazaliśmy kilka chwytów z systemu “Combat 56”, a także, wystąpiliśmy z czarną taktyką. Cały pokaz zapoczątkował występ z elementami musztry w klasą pierwszą. Na koniec pokazów był też element taneczny, bo w końcu mundurówka potrafi wszystko i pokazana została zumba combat. Po ślubowaniu podsumowaliśmy uroczystość z gośćmi przy słodkim poczęstunku. Tak minęła nam pierwsza część Naszego święta. Na drugą …. czyli noc w szkole przemieściliśmy się zwartym pododdziałem do szkoły, gdzie jako SD posłużyła nam sala gimnastyczna ……..

Drugą część rozpoczęliśmy od apelu, gdzie sprawdziliśmy stan osobowy, a następnie wręczyliśmy awanse kadetom klasy drugiej. Po tym nastąpił alarm i rozpoczęliśmy manewry pk. „mundurowcy nocą”. Mundurowcy podzieleni na drużyny przystąpili do realizacji zadań, które czekały na punktach kontrolnych. Dodatkowym utrudnieniem był powrót na stanowisko dowodzenia (SD) po każdym zadaniu. Po zakończeniu zmagań w terenie nastąpił czas na odpoczynek a po nim krótka pogawędka na temat bezpieczeństwa i samoobrony w sytuacjach zagrożenia. Tak minęła nam pierwsza noc w szkole. Zmęczeni i szczęśliwi z zaliczonych wszystkich zadań zakończyliśmy świętowanie.

SPECJALNIE dla Was wystąpienie kdt. Zuzanny MODRZEJEWSKIEJ, którą przepraszam, że nie wywołałem do wystąpień, a miała swój tekst przygotowany. Także tylko tu i teraz możliwy do przeczytania. Dziękuję za wkład osobisty Zuzia i Twoje podziękowania

“W imieniu kadetów z klas pierwszych pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim obecnym dzisiaj gościom za uczestnictwo w tak ważnym dla nas wydarzeniu. Z całego serca dziękujemy panu kapitanowi Sławomirowi Żochowskiemu, panu Piotrowi Kurkowskiemu oraz kolegom ze starszych klas za pomoc w przygotowaniach do ślubowania. Dziękujemy również panu komendantowi PSP w Golubiu-Dobrzyniu za udostępnienie nam sali do uroczystości. Dziękujemy również pozostałym gościom za motywujące przemówienia. Ogromne i szczere “dziękuję” należy się przede wszystkim naszym rodzicom. To właśnie oni nauczyli nas patriotyzmu, wytrwałości oraz dążenia do wyznaczonych celów. Za to pierwszoklasistom życzę samych sukcesów i zdobywania coraz wyższych stopni.”

FOTO: kdt Karolina Gralik

 

Ponadto zapraszamy na drugą galerię zdjęć Foto – Dariusz Guzowski

KLIKNIJ NA PONIŻSZY LINK

GALERIA ZDJĘĆ na stronie szkoły – FB

Dodaj komentarz