ZAWODY STRZELECKIE O MIANO “KRÓL STRZELCÓW 2020”

Pierwsze zawody strzeleckie nowego roku szkolnego 2020/2021 za nami. Mundurowcy z „Wazówny” mogą zaliczyć te zawody do bardzo udanych. Wzięliśmy udział w otwartych zawodach strzeleckich o miano „Króla strzelców 2020”, które odbywały się na strzelnicy wojskowej w Brodnicy. Wyprawa okazała się owocna, a kolejny rok szkolny pod względem udziału mundurowców w zawodach można uznać za otwarty.  Zawody odbywały się przy bardzo dobrej pogodzie, która na start ściągnęła wiele drużyn nie tylko ze szkół średnich. W zawodach wystartowała rekordowa liczba drużyn, bo aż 31, czyli ponad 100 zawodników.

W taki zacnym i licznym gronie Nasza reprezentacja wygrała klasyfikację generalną w kategorii junior (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe)

I miejsce zajęła drużyna w składzie:

– Jakub NAPOLSKI

– Błażej JASIENIECKI

– Agata KOPEĆ

O tytuł „Króla strzelców 2020” rywalizowała najlepsza ósemka wyłoniona po strzelaniu z kbksu, która strzelała z pistoletu „Margolin”. W tej grupie znalazła się cała nasza trójka, która uzyskała odpowiednio 85 i po 83 pkt. Suma punktów z obu strzelań wyłoniła zwycięzcę.

Napięcie do ostatniej chwili i ……………….Mamy to…..

Indywidualnie zwyciężyła i uzyskała zaszczytny tytuł „KRÓLA STRZELCÓW 2020” …………… Agata KOPEĆ.

Także w tym roku mamy królową

W zawodach wzięli udział również Nasi tegoroczni absolwenci, którzy w ten sposób dowodzą temu, że po skończeniu mundurówki nie trzeba kończyć ze strzelaniem i dalej można być częścią rodziny mundurowej.

W tym wypadku nie ważne jest zajęte miejsce, ale są inne priorytety.

W zawodach udział wzięli:

  1. Julia Skonieczna
  2. Karol WITULSKI
  3. Bartosz GRABOWSKI
  4. Michał POMIANKIEWICZ
  5. Bartosz WIERZBOWSKI
  6. Łukasz KILIŃSKI
  7. Albert GUZOWSKI

Ten ostatni uzyskał najlepszy wynik i uplasował się w czołowej ósemce. Drużynowo wypadliśmy również bardzo dobrze, bo zajęliśmy miejsca w pierwszej dziesiątce (4 i 7 miejsce).

Zmęczeni, bo zawody ze względu na tak liczną obsadę trwały ponad 6 godzin, ale szczęśliwi wróciliśmy zadowoleni, że znów można rywalizować w zawodach 🙂

Brawo Wy !!!!!

Z żołnierskim pozdrowieniem

kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI

Dodaj komentarz