V edycja Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

V EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI

Dzięki przebrnięciu przez pierwszy etap olimpiady w dniu 11 grudnia 2020 r. 12 osobowa grupa kadetów z Zespołu Szkół im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczyła w drugim etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności na poziomie okręgowym. Stawką był awans do etapu centralnego, gdzie walka odbędzie się już o indeksy. W tym roku etap okręgowy odbył się zdalnie i każdy uczestnik musiał rozwiązać test składający się z 60 pytań w ciągu godziny.

Szkołę reprezentowali:

– kdt Weronika KAMIŃSKA

– kdt Wiktoria KLONOWSKA

– kdt Igor KUCIŃSKI

– kdt Weronika LEŚNICKA

– kdt Patrycja LUBERADZKA

– kdt Konrad MUCHEWICZ

– kdt Kamil OSTROWSKI

– kdt Jakub RÓŻAŃSKI

– kdt Weronika SZOPA

– kdt Natalia WIŚNIEWSKA

– kdt Jakub ZDUŃSKI

– Szymon KRZYKOWSKI

 

Niestety w tym roku nie było nam dane zwiedzać stoisk wspierających olimpiadę instytucji. Za to każdy uczestnik już od środy musiał sprawdzić i przetestować łączność.

Równo o godz. 12.00 rozpoczął się test. Po jego zakończeniu każdy uczestnik od razu wiedział ile zdobył punktów. Ale trzeba było czekać na oficjalny komunikat.

Późnym wieczorem na stronie olimpiady komisja podała wyniki. Najpierw podane zostały progi punktowe okręgów. W naszym okręgu ten próg wynosił 45 punktów. Wiedzieliśmy w tym momencie, że CZTERECH Naszych uczestników taki próg osiągnęli. Przy równej ilości punktów decydował czas rozwiązania testu. Spośród 44 uczestników etapu okręgowego do finału awans uzyskało 10 uczestników.

Wśród 10 szczęśliwców z naszego okręgu, którzy w dniach 19-20 marca 2020 r. zmierzą się w etapie centralnym znaleźli się  …..

Szymon KRZYKOWSKI

Weronika SZOPA

Konrad MUCHEWICZ

 

Niestety nie udało się awansować do finału Jakub RÓŻAŃSKI, który miał również 45 punktów i przegrał nie z wiedzą ale z czasem 🙂 Może za rok?

Warto zaznaczyć, że pozostali Nasi uczestnicy również bardzo dobrze wypadli w teście zdobywając 43, 42, 40, 39 i 37 punktów. Gdyby był to inny okręg, to z taką ilością punktów mogły awansować do finału.

 

Z żołnierskim pozdrowieniem

kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI

Zespół Szkół im. A. Wazówny Golub-Dobrzyń

 

Dodaj komentarz