Biwak integracyjny klas mundurowych – Wądzyń ’21

           Biwak integracyjny klas mundurowych to przedsięwzięcie, które wpisało się w harmonogram stałych przedsięwzięć realizowanych przez mundurowców z „Wazówny”. W tym roku odbył się w dniach 30.09 – 01.10 2021 roku. Żyjąc wspomnieniami z ostatniego pobytu jechaliśmy pełni zapału po kolejną dawkę emocji i spędzenie cudownych chwil w ośrodku wypoczynkowym “Półwysep Wądzyń”.

Wszystko zaczęło się od zbiórki w MSD Golub-Dobrzyń, skąd ruszyliśmy w kierunku Wądzynia, czyli naszego MCzP.

Zaraz po rozlokowaniu i zajęciu MCzP przystąpiliśmy do pierwszego bloku zajęć. Była to musztra pojedynczego kadeta. Uczyliśmy się postawy zasadniczej i zwrotów. W roli instruktorów wystąpili kadeci 3 roku. Wśród rekrutów widać było zapał, ale też przerażenie….. jak te nogi się plączą J

Po obiedzie wyjechaliśmy do Jabłonowa Pom. na halę sportową Zespołu Szkół. Każdy mógł sprawdzić swoje siły na teście policjanta, który odpowiadał testowi sprawności fizycznej, wymaganym przy rekrutacji do policji.

Po powrocie do MCzP nastąpiło przygotowanie do wspólnego grilla…..

Chwila relaksu po kolacji przy kręglach i bilardzie oraz Stefie SPA była jak wygrana w totka. Niestety rozległ się gwizdek alarmu, który poprzedzał wyjście na nocne manewry taktyczne, które przygotowała grupa kadetów klasy trzeciej. Nie zabrakło czołgania, toru przeszkód, elementów pierwszej pomocy, rozpalania ogniska czy rzutu granatem oraz pompek, brzuszków i skakania.

Po tych zadaniach był czas na szybki odpoczynek, a już o 7.00 rozległ się głos: POBUDKA, POBUDKA WSTAĆ. Przygotowanie do porannego rozruchu fizycznego………. To była masakra, a może tylko sen? Niestety, była to realna pobudka i początek kolejnego dnia na biwaku. A jak to bywa w wojsku nie można dnia zacząć inaczej, jak od zaprawy.

Po śniadaniu zmagaliśmy się z zadaniem pod kryptonimem NORMANDIA, czyli desantowanie. Podzieleni kadeci na trzy plutony realizowali ostatnie zadanie a po nim tylko czekał zasłużony relaks na kręgielni oraz basenie.

Do domów wróciliśmy wykończeni równie mocno, co szczęśliwi, ciesząc się z zaszczytu noszenia na sobie munduru.

Galeria – Zajęcie MCzP i zajęcia z musztry

Galeria – Zajęcia z testu sprawnościowego do policji

Galeria – Nocne manewry

Galeria – Chwila relaksu

Dodaj komentarz