VI edycja OWoBiO – etap okręgowy za nami

VI EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI

Dzięki przebrnięciu przez pierwszy etap olimpiady w dniu 10 grudnia 2021 r. 14 osobowa grupa kadetów z Zespołu Szkół im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu miała przystąpić do II etapu Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności na poziomie okręgowym. Niestety pandemia dzień przed spłatała nam figla i zdziesiątkowała naszą ekipę, która ostatecznie w sile 9 uczniów rozpoczęła w samo południe zmagania z testem. Stawką był awans do etapu centralnego, gdzie walka odbędzie się już o indeksy. W tym roku w etapie okręgowym wystartowało 52 uczniów ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego.

Mundurowcy reprezentowali szkołę w składzie:

– kdt Jakub ZDUŃSKI

– kdt Wiktoria GABRIELCZYK

– kdt Jakub KRZYŻEK

– kdt Julia ELZANOWSKA

– kdt Zuzanna MODRZEJEWSKA

– kdt Sambor SKARBOWSKI

– kdt Magda RUTKOWSKA

– kdt Patryk DUSZYŃSKI

– Szymon KRZYKOWSKI – zaprzyjaźniony cywil mundurówki

Nie mogli brać udziału:

– kdt Małgorzata ROMANOWSKA

– kdt Amelia GĄSIOROWSKA

– kdt Julia TYLICKA

– kdt Zofia DROZDOWSKA

– kdt Szymon PIETRUSIŃSKI

 W tym roku było nam dane zwiedzać stoiska wspierających olimpiadę instytucji. Każde stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Można było dowiedzieć się wielu interesujących i fachowych informacji.

Od godz. 14.00 uczestniczyliśmy w ciekawie przeprowadzonym Quizie online, której autorem było Centrum NATO MP COE z Bydgoszczy

O godz. 15.00 komisja podała wyniki.

Spośród 52 uczestników etapu okręgowego do finału awans uzyskało 10 uczestników. Ku naszej radości w finale zobaczymy przedstawiciela z naszego grona

Wśród 10 szczęśliwców z naszego okręgu, którzy w marcu 2022 r. zmierzą się w etapie centralnym znalazł się  …..

Szymon KRZYKOWSKI

Teraz czas na przygotowania do finału, a Ci którym nie udało się awansować już zapowiedzieli przygotowania do kolejnej edycji.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział zaangażowanie. Na wszystkich mundurowcach i ich sympatykach zawsze można liczyć.

Z żołnierskim pozdrowieniem

kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI

Koordynator klas mundurowych

Dodaj komentarz